Naujuosius metus pradėkite ypatingai – namiškius nustebinkite vėlyvaisiais pusryčiais

Naujuosius metus pradėkite ypatingai – namiškius nustebinkite vėlyvaisiais pusryčiais

Už gardžią Naujųjų sutikimo vakarienę geriau gali būti tik dar gardesni vėlyvieji pusryčiai pirmąją metų dieną. Kad nauji metai prasidėtų pakiliai, svarbu tinkamai pradėti dieną: gražiai paserviruoti stalą bei pasigaminti madingus ir visų taip pamėgtus vėlyvus pusryčius, kurie pradžiugins ne tik jus, bet ir namiškius.

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, pataria Naujųjų metų rytą pradėti ramiai, neskubant, bet nepamiršti ir pasilepinti. „Smagiai praleidus laiką prie išskirtinių Naujųjų išvakarių patiekalų, galima pratęsti šventinę akimirką ir paruošti vėlyvuosius pusryčius. Juk ateina nauji metai, tad tikrai verta juos pradėti pozityviomis mintimis, šventiškai pasipuošus ir toliau savo namuose kurti mažus kasdienius stebuklus“, – sako V. Juodkazienė.

Kad nuotaika neapleistų, galite pasikviesti ir draugų. Žinoma, karantino sąlygomis tik virtualiai – tereikia jiems išsiųsti virtualų pakvietimą, apgalvoti patiekalus ir nepamiršti gražiai pasiserviruoti stalo. Pirmiausiai valgome akimis, tad ir virtualiems pusryčiams maistą reikėtų ruošti vizualiai „skanų“, paieškoti naujų receptų, o gal patobulinti seniai atrastus, mėgstamus patiekalus – taip išvysite juos naujoje šviesoje.

O kad vėlyvieji pusryčiai taptų dar smagesni, jų valgiaraštį prieš ruošiantis galite aptarti su draugais ir gaminti tuos pačius patiekalus, pasmalsauti, ką labiausiai mėgsta kiti – taip galbūt atrasite ir naujų, netikėtų skonių. Ruošdami vėlyvuosius pusryčius nepamirškite ruošti saldžių patiekalų – blynelių, kruasanų ar prancūziškų skrebučių. Tačiau kartu dera ir įvairių rūšių sūris, vytintas kumpis ar lašiša. Pasvarstykite ir apie tai, kaip patieksite daržoves.

Sakoma, kad jokie vėlyvieji pusryčiai neapsieina be kiaušinių – virti ar kepti jie tiesiog privalo būti ant stalo. Vis dėlto šventiškesnę nuotaiką sukursite, jei patieksite ne įprastą omletą, bet prancūziškos virtuvės pasididžiavimą kišą. Šiam patiekalui nereikia įmantrių ingredientų, jį gaminant galite  improvizuoti, ar, pavyzdžiui, panaudoti šventinio stalo likučius.

„Kuo paskaninsite kišą – jūsų vaizduotės ir improvizacijos reikalas. Šis patiekalas ne tik skanus, jo pagaminimas paprastas, bet jį gamindami galite puikiai panaudoti įvairiausius daržovių, sūrio, mėsos patiekalų likučius“, – pasakoja V. Juodkazienė.

Maisto ekspertė siūlo išbandyti paprastą receptą.

 

Kišas su šonine ir sūriu

Jums reikės:

Bemielės šaldytos tešlos

3–4 kiaušinių

200 g šaltai rūkytos šoninės

1 poro

Kelių šakelių krapų

150 ml grietinėlės

150 ml pieno

100 g mėgstamo sūrio

Žiupsnelio druskos ir pipirų

Paruošimas:

Pirmiausiai šiek tiek atšildykite parduotuvėje pirktą tešlą. Ją pakočiokite, išklokite kepimo formą ir iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kepkite apie 15 min., kol ši įgaus auksinį atspalvį.

Tuomet įkaitinkite keptuvę ir į ją įdėkite šaukštelį sviesto ar aliejaus, šiek tiek pakaitinus suberkite pjaustytus porus ir šoninę. Visus ingredientus kelias minutes maišydami pakepinkite.

Vėliau švariame inde išplakite kiaušinius, pieną, grietinėlę. Į mišinį įberkite žiupsnelį druskos ir pipirų, smulkintų krapų ir viską gerai išmaišykite. Tuomet į jį sudėkite tarkuotą sūrį. Gautą masę supilkite ant pasiruoštos tešlos ir iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje kišą kepkite dar apie 20 minučių. Šį patiekalą skanu valgyti ir šaltą.

TAIP PAT SKAITYKITE