Iki Kalėdų likus mažiau nei mėnesiui geriausias metas puošti namus. Jeigu kalėdinės eglės įsigyti dar nespėjote, pradėti galite nuo mažesnių papuošimų. Pavyzdžiui, šventinių vainikų gamybos. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad artėjančioms šventėms lietuviai ruoštis jau pradėjo. Tinklo pirkėjai domisi ne tik įvairiausiais žiemos sezonui ir Kalėdoms būdingais maisto produktais, bet ir dekoracijomis.
„Parduotuvėse jaučiamas prieššventinis šurmulys, o ir žiemiškai prasidėjęs gruodis kuria šventinę nuotaiką ir kviečia anksčiau pagalvoti apie pasiruošimą Kalėdoms, todėl norėdami, kad reikiamų prekių rastų kiekvienas – pasirūpinome plačiu jų asortimentu: nuo tradicinių ar įmantresnių maisto produktų iki šventinių dekoracijų. O tiems, kurie nori susikurti nepamirštamą kalėdinę nuotaiką namuose, tačiau šiek tiek pritrūko laiko pasiruošimui siūlome ir jau pagamintus advento vainikus“, – sako V. Budrienė.
Advento vainikas – ne tik graži namų puošmena, bet ir prasmingas švenčių laukimo simbolis. Įprastai vainikas gaminamas iš eglės ar pušies šakelių, dekoruojamas keturiomis žvakėmis, kurias reikėtų uždegti paeiliui – po žvakę kiekvieną advento savaitę. Vainikų variacijų gali būti pačių įvairiausių – klasikinių, modernių, minimalistinių, todėl norint susikurti šią prasmingą kalėdinę dekoraciją tereikia pasitelkti fantaziją ir nuspręsti, kuris stilius jums labiausiai prie širdies. Norėdami prisidėti prie šventinės nuotaikos namuose kūrimo dalijamės keliais Advento vainikų pynimo patarimais.
Reikalingas tvirtas pagrindas. Vainiko pagrindui būtinas karkasas, kurį nesunkiai galite pasigaminti patys, pavyzdžiui, suvydami lanksčias beržo šakeles, svarbiausia, kad jos būtų minkštos. Šakeles susukus į ratą – nepamirškite jų sutvirtinti vieline virvute. Na, o jeigu tam neturite nei priemonių, nei laiko – ne bėda, galite įsigyti jau paruoštą šiaudinį karkasą, jų būna pačių įvairiausių dydžių.
Natūralūs papuošimai. Vainiko puošimui galite naudoti pačias įvairiausias dekoravimo priemones, kurių apstu tiesiog gamtoje – puikiai atrodys visžaliai krūmeliai, samanos, šermukšnių uogos. Labai tinka sausmedžio, buksmedžio šakelės, kurios net ir sudžiūvusios nenubyra.
Šakeles pinkite viena kryptimi. Pirmiausia, vainiko gamybai pasirinktų šakelių kotus reikėtų šiek tiek apskabyti. Tuomet šakeles reikėtų dėti prie paruošto karkaso – jas per jį perpinti ir viską sutvirtinti vieliniu siūlu. Nepamiškite šakelių pinti viena kryptimi – geriausia pagal laikrodžio rodyklę. Taip vainikas atrodys tvarkingas ir užbaigtas. Beje, nebūtina naudoti vienodų, vieno augalo ar medžio šakelių, jas galite miksuoti, derinti tarpusavyje.
Gautą vainiką – padekoruokite. Jeigu minimalistinio, tik iš šakelių supinto vainiko jums nepakanka – nepamirškite jį padekoruoti. Tam puikiai tiks pačios įvairiausios priemonės. Prie gauto vainiko klijais arba vieliniu siūlu galite pritvirtinti įvairiausių kaspinėlių, juostelių, plunksnų ar kitų mėgstamų dekoracijų. Na, o jeigu jums patinka natūralumas – klijais ar siūlu prie vainiko pritvirtinkite kankorėžių ar cinamono lazdelių. Galiausiai gautą vainiką dėkite ant stalo ar kitos pasirinktos vietos, o į jo vidurį įstatykite keturias žvakeles.