Viena dažniausių moterų pretenzijų savo antrajai pusei skamba taip: „Jis nenori su manimi pasikalbėti“. Jis pasirengęs aptarinėti futbolą su Petru, kepsnio ant žarijų subtilybes – su Jonu, gyvenimo prasmę – su Juozu. Ir net savo motinos gali klausytis ištisas valandas, o į savo moters prašymą pasikalbėti jis visada atsako vienodai: „Tik ne dabar…“
Kodėl vyrai, nepriklausomai nuo amžiaus, intelekto ir socialinės padėties, nemėgsta nuoširdžiai kalbėtis su savo partnerėmis?
Myliu, nupirksiu, kaltas, pasitaisysiu…
Kodėl vyras negirdi savo žmonos ir nenori išgirsti? Todėl kad bet kokiame pokalbyje su partnere visada būna santykių aiškinimosi elementas. Vyras įpranta išsisukinėti nuo pokalbių, vos tik pajutęs pirmuosius grėsmės požymius.
Ką daryti moteriai, kuri tikrai nori pasikalbėti ir būtent apie santykius?
Atvirkštinis refleksas
Jei vyras turi kaprizingą, priekabią, emocionalią motiną, draugę ar žmoną, tai jo elgsenoje yra susiformavęs atstūmimo refleksas. Jis netiki, kad pokalbis su tokia moterimi gali būti ramus ir duoti teigiamų rezultatų. Jis bijo moters pretenzijų, įžeidimų, nuoskaudų, kaltinimų.
Būtent todėl vyras, kuriam tenka rinktis vieną draugę iš dviejų konkurenčių, pasirenka tą, kuri jam sudaro santūresnės įspūdį.
Žinoma, pasitaiko vyrų, kurie patys mėgsta paplepėti, bet ir jie vengia aiškintis santykius.
Moteris, norinti, kad vyras su ja pasikalbėtų, turi jam įteigti, kad pokalbis nebus baisus.
3 dialogo su vyru taisyklės
1. Venkite tiesioginių kaltinimų
Psichologai pataria kalbėti apie savo jausmus ir vengti tiesioginės vyro elgesio kritikos. Jei moteris nori išsakyti priekaištą, reikia naudotis tokia forma: „Kai tu elgiesi taip, aš jaučiuosi taip…“
2. Nekelkite ultimatumų
Išsiaiškinusios problemą, moterys mėgsta kelti vyrui ultimatumus: „Jeigu nesielgsi taip, liksi be sekso, pietų…“ ar net pagrasina skyrybomis. Visiems aišku, kad tai – netinkamas kelias, bet moterys mėgsta jį naudoti kaip paprasčiausią ir greičiausią būdą priversti mylintį vyrą daryti tai, ką jos nori. Tokia taktika gali duoti rezultatų tik meilės ryšio pradžioje, kai vyras dar dega karšta aistra moteriai. Silpnavalis vyras ar apgavikas paprasčiausiai netesės savo pažado. Protingiau būtų ieškoti sprendimo, kuris patenkintų abu partnerius.
3. Užbaikite pokalbį teigiamai
Niekas taip greitai neužglaisto konfliktų, kaip fizinis suartėjimas. Jei po sunkaus pokalbio nesate nusiteikę seksui, pasėdėkite ar pagulėkite ramiai kartu. Sugrąžinkite pasitikėjimo jausmą, kuris būna glaudžiai susijęs su lytėjimo kontaktais. Palaikykite vienas kitą už rankos ar bent pasėdėkite suglaudę pečius.
Pasakykite vienas kitam ką nors malonaus, bet būtinai tiesą. Apskritai aiškinantis santykius reikia kalbėti ne tik apie santykių trūkumus, bet ir privalumus.
Po kelių ramių ir konstruktyvių pokalbių vyras liausis bijojęs santykių aiškinimosi. Moteriai liks tik įtvirtinti savo kaip normalios partnerės reputaciją, partnerės, su kuria galima ramiai pasikalbėti ir iš kurios nereikia kiekvienu momentu laukti isterijos ir pretenzijų.