Iki Kalėdų dar liko daugiau nei mėnuo, tačiau kodėl gi šventėms nepradėjus ruoštis iš anksto? Susiplanavę šventinį meniu, pradėję galvoti apie dovanas bei dekoracijas šventinį laikotarpį pasitiksite be streso, be to, išvengsite spontaniškų pirkinių. O į švenčių planavimą įtraukus visą šeimą – pasiruošimas gali tapti smagiu žaidimu. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako pastebinti, kad pirkėjai šventėms išties ruošiasi iš anksto ir planuoja savo pirkinius.
„Ne vienerius metus pastebime, kad šventėms pirkėjai ruošiasi atsakingai, planuoja savo pirkinius, į parduotuvę vyksta su sąrašu. Jau lapkritį pradėjome kalėdinę prekybą ir esame paruošę gausų dekoracijų, girliandų, šventinių rinkinių ir kitų Kalėdų prekių pasirinkimą. Matome, kad lietuviai stengiasi pasilepinti gurmaniškesniais valgiais, domisi kalėdinėmis dekoracijomis. Gyventojai taip pat dairosi ir ilgiau galiojančių paštetų, egzotiškesnių vaisių, daržovių“, – sako V. Budrienė.
Nors kalėdinė karštinė dar neįsisiūbavo, pradėti ruoštis šventėms lapkričio viduryje yra geriausias metas. Iki gruodžio likus kelioms savaitėms galima išvengti grūsties parduotuvėse, taip pat padaryti reviziją bei generalinę tvarką namuose, susiplanuoti dovanas ar dekoracijas. „Iki“ dalijasi keliais patarimais, nuo ko pradėti planuoti šventes ir kaip joms pasiruošti be streso.
5 kalėdinio pasiruošimo darbai
Susitvarkykite spinteles ir šaldiklį. Prieš planuojant kalėdinį meniu pravartu namuose atlikti reviziją. Peržiūrėti, kokių ilgai negendančių produktų turite spintelėse, šaldytuve ar šaldiklyje. Jeigu įvairiausių kruopų, daržovių konservų ar šaldiklyje esančios mėsos ar žuvies panaudoti per šventes nežadate, pats metas atlaisvinti vietos ir suvalgyti juos dabar, kad atėjus šventėms turėtume kur laikyti šventinius patiekalus ir jų likučius.
Susiplanuokite biudžetą ir meniu. Maistas – vienas svarbiausių artėjančių švenčių akcentų, todėl svarbu iš anksto sugalvoti, ką gaminsite, kiek maistui žadate skirti pinigų ir, žinoma, susiplanuoti pirkinių sąrašą. Kuo anksčiau pradėsite jį rašyti, tuo tikslesnis jis bus. Tam, kad nieko nepamirštumėte, – nuolatos veskite trūkstamų produktų sąrašą. O planuodami meniu nepamirškite pasitarti su šeimos ar svečiais.
Peržiūrėkite kalėdines dekoracijas. Dar prieš dekoruojant namus svarbu peržiūrėti stalčius ar dėžes, kuriose laikote senas kalėdines dekoracijas. Įvertinkite, ar jos vis dar tinkamos naudoti, ar tinkamai veikia lemputės. Galbūt reikėtų atnaujinti papuošimus arba pagalvoti apie šių metų švenčių temą ar spalvą.
Pasirūpinkite ilgai negendančiais užkandžiais. Kalėdinis laikotarpis – metas, kai namuose dažnai laikosi svečiai, todėl pravartu namų spintelėse ar šaldiklyje turėti ilgai negendančių užkandžiams tinkamų ingredientų: šaldytos duonos, įvairiausių užtepėlių, sausainių. Taip nereiks sukti galvos, kuo juos pavaišinti ar staiga lėkti į parduotuvę.
Iki gruodžio – generalinė tvarka namuose. Dar vienu galvos skausmu prieš šventes dažnai tampa namų tvarkymasis. Norint prieš pat šventes išvengti chaoso – generalinę tvarką namuose geriausia atlikti dabar: išsivalyti langus, išsiskalbti užuolaidas, atsikratyti nereikalingais daiktais. O prieš šventes teliks tik keli kosmetiniai namų ruošos darbai.