5 taisyklės, kurios padės lengvai namuose palaikyti švarą

5 taisyklės, kurios padės lengvai namuose palaikyti švarą

Tvarkinguose namuose būti gera, tačiau kasdieną tvarkytis mėgta toli gražu ne visi. Visgi, laikantis kelių paprastų taisyklių, kasdienis tvarkymasis taps vienu juoku. Viena svarbiausių – naudoti specialiai valymui skirtas priemones. Jos užtikrins ne tik paviršių švarą, bet ir jų ilgaamžiškumą. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad pasibaigus atostogų metui ir žmonėms daugiau laiko vėl praleidžiant namuose, rudenį pastebimas švaros prekių paklausos augimas. 

„Pastebime, kad keičiantis sezonams, taip pat ir prieš įvairiausias šventes pirkėjai yra nusiteikę darbingai, o tai atsispindi ir švaros prekių pardavimuose. Jų paklausa ypač išauga prieš rugsėjį, taip pat šios kategorijos prekių pardavimų padidėjimas matomas ir sausio mėnesį. Populiariausios švaros prekės tarp pirkėjų yra skalbimo priemonės, antroje vietoje rikiuojasi tualetų valikliai, gaivikliai, pakabinami muiliukai, tretieji pagal populiarumą – indų plovikliai, indaplovių priežiūros priemonės ir automatinėms skalbimo mašinoms skirtos priemonės“, –  teigia V. Budrienė. 

Namų tvarkymas – neatsiejama kasdieninio gyvenimo rutina, tačiau net ir šį, ne visiems patinkantį užsiėmimą galima paversti greitu, lengvu ir netgi maloniu. Tereikia laikytis kelių paprastų taisyklių ir visuomet pasirūpinti tinkamomis priemonėmis, kurios leis pasiekti puikių rezultatų ir palengvins kasdienę tvarkymosi rutiną. 

„Iki“ dalijasi naudingais patarimais, kuriais vadovaujantis bus lengva namuose palaikyti švarą.

5 švarių namų taisyklės

Skirkite dėmesio valymo priemonėms. Puikiai suformuotas namų valymo priemonių rinkinys gali tapti raktu į sėkmingą tvarkymąsi. Įsigykite patogų didelį krepšį, kuriame galėsite laikyti visas valymo priemones: kempines ir šluostes, skirtingiems paviršiams valyti skirtas priemones, langų valymo skystį, vonios ir virtuvės kambariams valyti skirtas priemones. Toks rinkinys yra praktiškas, tvarkingas, lengvai pernešamas iš vienos patalpos į kitą, o jame esantys būtiniausi produktai ir įrankiai, užtikrins puikius valymo rezultatus.

Apžiūrėkite kiekvieną kambarį. Prieš kimbant į tvarkymo darbus pereikite per kiekvieną kambarį ir surinkite ne vietoje esančius daiktus – žurnalus, žaislus, kosmetiką, ne vietoje esančius drabužius ir sudėkite juos į jiems skirtas vietas. Taip prieš valant dulkes ar siurbiant kilimus nereikės jų rankioti kiekvieną kartą įžengus į naują kambarį. 

Nepamirškite kriauklių, vonios, tualeto. Šių namų apyvokos daiktų valymas užima tikrai nemažai laiko, todėl dar prieš imantis visų namų tvarkymo darbų, užpilkite specialių valymo priemonių kriauklių, vonios ir tualeto. Užpiltos priemonės turi mažiausiai kelias minutes pastovėti, kad nešvarumai atmirktų. Tol, kol tvarkysite kitus kambarius, valymo priemonės spės ištirpdyti nešvarumus ir dėmes. Vonios kambario valymas turėtų būti paskutinis etapas tvarkymosi metu. 

Pasiskirstykite darbus. Dažniausiai tvarkydami namus dėmesį atskirai skiriame kiekvienam kambariui, tačiau kur kas greitesnis ir paprastesnis tvarkymosi metodas yra darbų pasiskirstymas. Pavyzdžiui, pirmiausia visuose namuose išvalykite dulkes, tuomet išsiurbkite kilimus, išsiplaukite grindis. Taip vienu metu susikoncentruosite į vieną veiksmą.

Įtraukite visus šeimos narius. Namų tvarkymas, visiems šeimos nariams paskirsčius darbus, yra vienas geriausių būdų greitai ir kokybiškai išvalyti namus bei nuolat palaikyti tvarką. Kiekvienam šeimos nariui turint individualias užduotis – namai blizgės kiekvieną dieną, o tam skirti reikės vos 15-20 min.

TAIP PAT SKAITYKITE